İzmir Su Kaçakları Tespiti

izmir su kaçakları tespiti
izmir su kaçakları tespitiİzmir su kaçakları tespiti,yaşam alanlarının olduğu yerlerde yani yaşadığımız yerlerde her daim suya ihtiyacımız vardır,günlük yaşadığımız konutlarda binalarda da banyo ve mutfaklar da da su tesisat boruları  mevcuttur bu tesisat borularında zaman zaman gerek fabrikasyon dan kaynaklı su sızıntıları gerekse tesisatı döşeyen ustadan kaynaklı hatalardan dolayı da su kaçakları su sızıntıları gibi problemler oluşmaktadır

 

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir

Sıhhi tesisat problemleri her zaman açık değildir, ancak hemen fark edilmezse evinize uzun vadeli hasarlarda bulunması çok pahalıya mal olabilir. Örneğin, mutfak lavabosunun altındaki bir küçük damla, çürümeye neden olabilir. Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir? Evlerinizde sıhhi tesisat problemi yaşayabileceğinize dair şu işaretleri araştırın. Onları düzeltmek için biraz yardıma ihtiyacınız olacağını düşünüyorsanız, profesyonel bir destek için bizi arayın.

Karşılaşabileceğiniz Su Kaçak Belirtileri Şunlardır

1- Musluklar açıldığında keskin bir ses çıkarır. Bu, boruların içindeki hava olduğunda ortaya çıkar ve havanın kanal sisteminin düzgün çalışmadığını gösterebilir.

2- Düşük su basıncına dikkat edin. Bunun nedeni tıkanmış borular, tesisatın herhangi bir yerindeki sızıntı veya yanlış boyutlandırılmış borular gibi yeterli su basıncı sağlamak için yetersiz olan faktörlerden kaynaklanabilir.

3- Borularda sallanma veya tesisattan gelen diğer sesler, havanın borulara sıkıştığını gösterebilir.

4- Evinizde kapalı alanların ıslak noktalar veya küf olup olmadığı incelenmelisiniz. Bu da tesisatınızda bir sızıntı olduğunu gösterebilir.

5- Başınızı mutfağınızdaki ve banyosundaki lavabonun altına uzatın. Ya borular boyunca ya da lavabo altında ıslak lekeler arayın.

6- Bir lavabo bir süredir kullanılmazsa, drenaj kokularının farkına varabilirsiniz. P-tuzağı (kokuların boşaltmaya geri dönmesini önleyen lavabonun altındaki boruların bir kısmı) kurumuş olabilir. P-trap'ı su ile doldurmak için bir dakika boyunca lavaboyu çalıştırın ve bunun kokuyu ortadan kaldırıp kaldırmadığını görün.

7- Kanalizasyonunuzda t borusu varsa, boru içinde hava sıkışması olan bir tıkanıklığın olduğu bir işarettir. Engel kaldırıldıktan sonra, bol su akışı sağlanmalıdır. Yaşam alanlarında su tesisat kaçağı görmek can sıkıcı bir durumdur.

8- Tuvalet sık sık yedeklenirse ve bunu atmanız gerekiyorsa, bu fosseptik deponun boşaltılması gerektiği ya da tıkanmaya yüz tutmuş kanalizasyon borularınızın olduğunun bir işareti olabilir.

Profesyonel Destek Alın

Mümkünse ana su kesme valfınızı bulun ve evinizdeki suyu kapatın. Su kapatıldığında, cihazın hala çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Su kapalıyken çalışıyorsa, bu bir sızıntıya işaret edebilir. Su kaçağı belirtileri sonrasında profesyonel destek almak isterseniz, bize 7/24 ulaşabilirsiniz.


izmir su kaçakları tespiti,su kaçağı izmir,su kaçakları izmir,izmir su kaçakları tespiti,su kaçağı tespiti izmir,su kaçakları izmir,su kaçakları izmir,su kaçakları izmir ücreti,izmir su kaçakları tespiti,su kaçakları tespiti izmir,su kaçaklarını bulan cihaz izmir,su kaçağı tespiti izmir buca,su kaçağı tespiti,izmir karşıyaka,su kaçağı bulma izmir,su kaçağı tespit izmir,su kaçağı tespiti izmir bornova,su kaçağı tespiti izmir çiğli,su kaçağı tespiti izmir balçova,su kaçak bulma izmir,su kaçakları izmir,  

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*